Wycinanie drzew

Akcja sezonowa - profesjonalna wycinka drzew +48 530 998 877

Wiosenna wycinka drzew oraz przycinanie drzew owocowych

Wiosna to czas gdy przyroda budzi się do życia, a ogrody i tereny zielone wymagają szczególnej pielęgnacji. Zanim wiosna rozgości się na dobre polecamy nasze usługi takie jak: wycinka drzew oraz przycinanie drzew owocowych.

Drzewa w stanie zimowego uśpienia są lżejsze, pozyskane z nich drewno ma lepszą jakość, nie ma również kłopotu z uprzątnięciem opadłych liści. Naszemu zespołowi warto również powierzyć przycinanie drzew owocowych, ponieważ odpowiednie cięcie decyduje o obfitym owocowaniu, a różne gatunki mają w tej materii bardzo zróżnicowane potrzeby. 

Nasze atuty:

  • Atrakcyjne ceny usługi,
  • Szybkość i profesjonalizm przycinania oraz wycinki drzew,
  • Krótkie terminy realizacji,
  • Doświadczony zespół i gwarancja bezpieczeństwa,
  • Profesjonalny sprzęt.

Warto postawić na profesjonalistów - zapraszamy do kontaktu +48 530 998 877

 

W każdym ogrodzie i na każdym terenie zielonym największym atutem są dorodne, duże drzewa. Najczęściej to właśnie na nich opiera się cały projekt ogrodu i to one są najważniejszymi punktami, według których dodaje się nowe nasadzenia. Doskonale, gdy są one w dobrej kondycji i można cieszyć się ich urokiem i orzeźwiającym cieniem w upalne dni. Czasami jednak wycinka drzew jest koniecznością. Wycinanie drzew jest polecane szczególnie kiedy drzewa są bardzo słabe, chore, zniszczone lub w inny sposób zagrażają bezpieczeństwu ludzi, zwierząt, czy zabudowań.

Wycinka drzew

Wycinanie drzew to zadanie bardzo trudne, wymagające doświadczenia, precyzji i odpowiedniego sprzętu. Jest to trudne nawet na otwartym terenie, ale szczególne wyzwanie stanowi wycinka drzew w ogrodach, gdzie trzeba mieć na uwadze bliskość zabudowań i bezpieczeństwo innych elementów ogrodu, czy innych roślin. Dlatego planując wycinkę drzew warto postawić na doświadczenie i profesjonalizm zespołu Specgarden. Posiadamy odpowiednie kompetencje, wykwalifikowany zespół i profesjonalny sprzęt, który pozwala nam na bezpieczne wycinanie drzew całościowo, przycinanie konarów, czy gałęzi.

Nasze atuty:

  • Atrakcyjne ceny
  • Szybkość i profesjonalizm przycinania oraz wycinki drzew
  • Krótkie terminy realizacji
  • Doświadczony zespół i gwarancja bezpieczeństwa
  • Profesjonalny sprzęt

Wycinanie drzew najlepiej zaplanować na okres jesienno-zimowy, gdyż drzewa w stanie zimowego uśpienia są lżejsze, pozyskane z nich drewno ma lepszą jakość oraz nie ma kłopotu z uprzątnięciem opadłych liści.

 

 

Przycinanie drzew owocowych

Naszemu zespołowi oprócz wycinki drzew warto powierzyć również przycinanie drzew owocowych. Odpowiednie cięcie decyduje bowiem o obfitym owocowaniu i zadowalających plonach. Przycinanie drzew owocowych jest tylko z pozoru czynnością łatwą. Różne gatunki mają w tej materii bardzo zróżnicowane potrzeby: trzeba wiedzieć kiedy najlepiej przycinać drzewa owocowe, pod jakim kątem, w jakim miejscu i za pomocą jakiego sprzętu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasi specjaliści bez problemu poradzą sobie z przycinaniem drzew owocowych, a Państwo będą mogli cieszyć się zdrowymi, pysznymi owocami wyhodowanymi we własnym ogrodzie.

Wycinanie drzew – obowiązujące przepisy

Kiedy planujemy wycinanie drzew kluczową kwestią jest zapoznanie z obowiązującymi przepisami.
Nie każda wycinka drzew wymaga pozwolenia. Bez zezwolenia od odpowiedniego organu administracji publicznej można wyciąć drzewa, których obwód pnia 5 cm nad ziemią nie przekracza 35 cm w przypadku wierzb, kasztanowca zwyczajnego, topoli, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, platanu klonolistnego oraz robinii akacjowej lub 25 cm w przypadku pozostałych gatunków. Nie trzeba uzyskiwać zezwolenia również, gdy chcemy wyciąć krzew w ogrodzie przydomowym. Przepisy nie obejmują jednak krzewów, które rosną w pasie drogi publicznej, na terenie wpisanym do rejestru zabytków oraz na terenach zieleni.
Nie potrzeba zezwolenia również na wycinkę krzewów, które mają mniej niż 10 lat oraz drzew i krzewów złamanych, lub wywróconych w wyniku katastrofy – jednak w tym przypadku trzeba to zgłosić, gdyż muszą być poddane oględzinom.
Bez zezwolenia można przeprowadzić tez wycinanie drzew i krzewów na plantacjach oraz wycinkę drzew owocowych, o ile nie rosną one na terenie nieruchomości, która wpisana jest do rejestru zabytków lub na terenie zieleni, np. przy bulwarach, czy budynkach udostępnionych do zwiedzania.
W przypadkach nie wymienionych potrzebne jest uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew lub pojedynczego drzewa. Gdy jednak nie jesteśmy pewni, czy dany przypadek wymaga pozwolenia można złożyć odpowiedni wniosek do urzędu miasta lub gminy by ocenił to odpowiedni urzędnik.

FAQ

Teren, na którym ma być przeprowadzona wycinka drzew należy uprzątnąć ze wszystkich zbędnych sprzętów, oraz zabezpieczyć cenne rośliny, które mogłyby ulec zniszczeniu przez spadające konary, czy gałęzie. Należy również przestrzec domowników oraz zapewnić bezpieczne schronienie zwierzętom domowym.

Drzewa najlepiej ścinać, lub znacznie przycinać w okresie jesienno-zimowym. Są wtedy lżejsze, drewno ma lepszą jakość oraz nie ma problemu z uprzątnięciem opadłych liści. Nie ma wtedy również ryzyka zniszczenia lęgowiska ptaków, które żyją w koronach drzew.

Ilość osób, które pracują podczas wycinania drzew uzależniona jest od wielkości tego drzewa oraz od terenu, na jakim przeprowadza się wycinkę. Zazwyczaj są to co najmniej dwie osoby – jedna, która dokonuje wycinki i druga, która zabezpiecza teren i dba o to, by wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Cena takiej usługi uzależniona jest przede wszystkim od wielkości danego drzewa i stopnia skomplikowania prac dlatego każdą usługę wyceniamy indywidualnie. Po więcej informacji oraz szczegółową wycenę zapraszamy do kontaktu pod numerem: 530998877 lub mailowo: [email protected].

Gdy ma się w planach wycinanie drzew, szczególnie dużych, warto pamiętać, że kluczową rolę odgrywa doświadczenie. Nawet gdy jest się w posiadaniu najwyższej klasy sprzętu, nie warto samodzielnie porywać się na wycinkę dużych drzew. Profesjonalna firma to zazwyczaj zespół ludzi, którzy znają się na swojej pracy, są odpowiednio przeszkoleni oraz co najważniejsze – posiadają doświadczenie, które pozwala im przewidzieć wiele sytuacji i zapobiec negatywnym skutkom, jakie może nieść ze sobą nieprofesjonalna wycinka drzew.

Obcinanie gałęzi i konarów nie jest całkowitym usunięciem drzewa, więc obowiązują tu nieco inne przepisy. Prace w obrębie korony drzewa polegające na wycinaniu gałęzi mogą być prowadzone w wymiarze, który nie przekracza 30% korony drzewa, chyba, że polegają na usuwaniu martwych gałęzi, utrzymywaniu uformowanego kształtu korony, lub wykonaniu zabiegu przywracającego statykę drzewa. Wycięcie więcej niż 30% korony drzewa uznawane jest za uszkodzenie go, natomiast jeśli wytnie się więcej niż 50% korony jest to zniszczenie drzewa.

Jesteśmy profesjonalną firmą posiadającą odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje do wycinania drzew. Przeprowadzamy wycinanie drzew zarówno na terenach prywatnych, jak również na zlecenie firm, deweloperów, czy samorządów lokalnych.

Mamy swoją siedzibę w Łodzi, ale nie oznacza to, że pracujemy wyłącznie na terenie miasta. Pracujemy w Łodzi i okolicach, w przypadku większych zleceń jesteśmy w stanie dojechać do bardziej oddalonych miejscowości. W celu uzgodnienia szczegółów zachęcamy do kontaktu po numerem telefonu: +48 530 99 88 77 lub mailowo: [email protected] .